Neden Otogaz?

İstasyonlarımız

Fiyatlarımız

Bilmeniz Gerekenler

Teknik Bilgiler

Bayilik Başvurusu

Otogaz Hakkında Bilmeniz Gerekenler

OTOGAZ YALNIZCA TİCARİ ARAÇLAR İÇİN MİDİR?

Yüksek verimli, ekonomik, çevre dostu LPG dünyanın bir çok gelişmiş ülkesinde hem ticari hemde özel araçlarda güvenle kullanılmaktadır. Üretici firmalarca çift yakıt (benzin ve otogaz) kullanmak üzere imal edilen araçların yanısıra benzin motorlu her türlü araç da sonradan monte edilen dönüşüm kitleri vasıtası ile otogaz kullanabilmektedir.

OTOGAZ MOTORA ZARAR VERİYOR MU?

Tam aksine otogaz, yanma sonucu motorda asit ve karbon atıkları bırakmadığından motorun ve motor yağının korunmasına yardımcı olur.

OTOGAZ KULLANIMI NİÇİN EKONOMİKTİR?

Fiyatı benzine oranla yaklaşık % 50 daha düşük olan otogaz, eşdeğer menzilde karşılaştırıldığında benzine göre % 30 daha ekonomiktir. Ülkemizde de uygulanan benzeri teşviklerle otogaz kullanımı benzine oranla daha ekonomik olmaktadır.

OTOGAZ MOTOR VERİMİNİ DÜŞÜRÜR MÜ?

Benzine oranla otogaz daha yüksek oktan sayısına sahiptir, bu sayede motordaki yanma daha düzenli olur, motor daha sessiz çalışır ve verimi artar.

OTOGAZ İÇİN KULLANILAN VE ARACIN ARKASINA MONTE EDİLEN TANK TEHLİKELİ MİDİR?

Otogaz için kullanılan yakıt tankı normal akaryakıt tanklarına göre çok daha dayanıklı metalden imal edilmekte ve otomatik gaz kesicileri sayesinde hiçbir sızıntıya yolaçmamaktadır. Normal gaz basıncının dokuz katı basınca göre üretimi gerçekleştirilen tanklar,en az akaryakıt tankları kadar güvenli ve emniyetlidir.

OTOGAZ KULLANAN ARAÇLARDA GAZ KOKUSU OLUR MU?

Standartlara ve kurallara uygun ekipman ve yöntemler kullanılarak dönüşümleri yapılmış araçların içerisinde herhangi bir gaz kokusu söz konusu değildir.

OTOGAZ NİÇİN ÇEVRE DOSTUDUR?

Otogaz kullanan araçlar diğer yakıtlara göre atmosfere çok daha az miktarda zararlı gaz bırakır. Bu da bizler ve gelecek nesiller için solunacak daha temiz bir hava ve daha yeşil çevre demektir.

(Kaynak: Marmara Üni. Teknik Eğitim Fak.)

Tüm Hakları Saklıdır, 2004 - İstanbul - Yasal Bilgi