Neden Otogaz?

İstasyonlarımız

Fiyatlarımız

Bilmeniz Gerekenler

Teknik Bilgiler

Bayilik Başvurusu

Neden Otogaz?

Likit petrol gazı (LPG) olarak bilinen,bütan ve propan gazlarının karışımı olan yakıtın, otomotiv sektöründe kullanılan ismi otogazdır. Son 30 yılda oluşan petrol darboğazları,benzin ve motorine bağımlı olan tüm sektörlerde sıkıntı yaratmış,artan fiyatlar alternatif yakıtların bulunması konusunda talep oluşturmuştur. Bununla birlikte,fosil yakıtlarda denilen benzin ve motorinin aşırı kullanımı doğal çevreye ve insan sağlığına olumsuz etkiler yaratmıştır. Gelişen çevre bilinci daha temiz,güvenilir ve ucuz yakıt arayışına hız vermiştir.

Otogaz bu arayışın sonuçlarından biridir. Günümüzde otogaz,dünya üzerinde yıllık 10 milyon tonu aşan tüketimiyle gittikçe rağbet gören bir yakıt türüdür.

EKONOMİK

Benzin ve motorine göre hem daha ucuz hem de tüketimi nispeten daha az olan otogaz, tüketiciler tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca diğer yakıtlardan farklı olarak gaz bileşiminde kükürt bulunmaması nedeniyle,yanma sonucu oluşabilecek motor yıpranmalarının önüne geçer. Böylece bakım masraflarını azaltır,motor ve aksamlarının ömrünü uzatır,motor yağı kalitesini korur.

ÇEVREYE SAYGILI

Diğer yakıtlar gibi,yanma sonucu çevreye ve insan sağlığına zehirli gazlar bırakmaz,hava kirliliğini arttırmaz.

VERİMLİ VE GÜVENLİ

Otogaz benzine göre yüksek oktanlıdır. Bunun sonucu olarak motordaki yanma daha düzenli olur ve aracı daha güçlü,sessiz,esnek ve verimli kullanma olanağı tanır. Kural ve standartlara uygun dönüşümü yapılmış araçların,başka yakıt kullanan araçlara oranla güvenlik açısından hiçbir eksiği yoktur.

GÜNEYGAZ SİZİNLE

Ülkemizde Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nca 1996 yılından itibaren verilen, LPG'nin otomotiv sektöründe de kullanılmasına dair izin,günümüze kadar artan bir şekilde otogaz kullanımını cazip kılmıştır. Çevre dostu GÜNEYGAZ, bu güvenli yakıta olan talebinizi karşılamak için hizmetinizdedir.
Tüm Hakları Saklıdır, 2004 - İstanbul - Yasal Bilgi